Jakou podobu může mít vaše zábradlí na schodišti


Když zavítáte (nebo tam přímo bydlíte) do bytového činžáku či paneláku, a projdete se tu po schodišti, budete se opírat zpravidla o kovové, ocelové zábradlí s dřevěným či plastovým madlem. Tyto stavební prvky se zhotovovaly za socialismu spíše jako ryze praktické doplňky, a nepočítalo se s tím, že by měly nějaký zvláštní estetický význam.

schody se zábradlím

Jak šel čas, zábradlí na schodiště KMK design se však začala měnit na dominující prvek v obytných prostorách, a spolu se schodišti vytvářela významný efekt co nejatraktivnějšího bydlení. Stačí nahlédnout do galerie některých řešení bytových a domovních schodišť a budete udiveni, co lidé dokážou, a jak promění stavební a konstrukční materiál v umělecká díla. Je-li před vámi rozhodnutí, jaké zábradlí na schodiště si pořídit, s jakým řešením tu můžete počítat, aby vás zaujalo po praktické i estetické stránce?

zábradlí na schodišti

Tvrzené sklo – moderní technologie výroby tvrzených skel umožňují zhotovit velmi pevné a spolehlivé výrobky do interiéru i venkovního prostředí a poměrně často se s ním setkáváme na balkonech a lodžiích. Výhodou skla je to, že může být mléčné i transparentní, a že tím pádem vznikne zajímavý prostorový efekt.

Nerezová ocel – nerez vás nikdy nezklame ani po stránce pevnostní, ani té estetické. Nekoroduje za žádných okolností ani uvnitř, ani venku, za jakýchkoli teplot a vlhkosti vzduchu. Lze ji vhodně kombinovat jak se sklem, tak i se dřevem a zdivem a hodí se takřka do každého obytného prostoru. Z nerezu se vyrábí profilované komponenty o různých tvarech, velikostech a průřezech.

Dřevo – dřevo se stále dovede uplatnit na mnoha místech, zejména v prostorách se starožitným nábytkem, anebo v rustikálním či retro stylu. S dřevem se dá ještě více kouzlit, než s jinými materiály, a tak můžete být překvapeni, jaké možnosti současné technologie výroby schodišťových zábradlí jsou k dispozici.