Když nízkoenergetický dům, tak bungalov


Jezdíte častěji na dovolenou k moři a oblíbili jste si tamní ubytování v domech typu bungalovů? Dáváte jim přednost před hotelovými apartmá, kde je sice dostatek pohodlí, ale sdílíte chodby a jiné společné prostory s dalšími lidmi? Bungalovy jsou v rekreačních lokalitách naprosto ideálním řešením ubytování a mohou vás inspirovat k tomu, pořídit si něco podobného i na vlastním pozemku. Chystáte-li se stavět rodinný dům, a zařazujete mezi vhodné kandidáty i nízkoenergetické domy, pak možná právě bungalov bude mít hlavní slovo při konečném výběru.

interiér domu

Elegance a krása – bungalovy byly a vždy budou velmi elegantní. Výborně ladí s okolní přírodou, a víte proč? Protože nejsou vysoké. Jen se nalaďte na takový mrakodrap nebo, abychom nemuseli chodit nikam daleko, na docela obyčejný český městský panelák, ta do přírody nepatří a vypadají tam jako pomyslná pěst na oku. Mimochodem, víte, že již za socialismu byl výrazně kritizován projekt výškového domu v Peci pod Sněžkou, kterému se v té době přezdívalo „Krakonošovo přirození“?

vchodové dveře

Vše pěkně při ruce – v bungalovu máte větší přehled o tom, co se odehrává kolem vás ve vaší blízkosti. Z obýváku přehlédnete prostor v kuchyni či v ložnici, z jedné místnosti do druhé je to jen pár kroků, a přitom víte, že nebydlíte ve stísněné maringotce, máte tu dostatek prostoru pro spokojený život. A bude-li bungalov umístěný na velkém zahradním pozemku s pěkným výhledem, nebude to mít chybu.

Jednoduchý úklid, snadná údržba – když se uklízí v patrových domech, taháte se po schodech s vysavačem či s kbelíky plnými vody, o schody můžete zakopnout a skutálet se po nich, a celkově jsou úklidové práce náročnější. Náročné je to i co se týče údržby, musíte čistit okapy z vysokého žebříku, opravovat střechu nebo provozovat jiné stavební práce ve výškách, a pád z pěti metrů se vám může stát osudný. U bungalovu vás nic podobného zastihnout nemůže.