MOžnosti k bazénům.


K bazénu náleží spousta vychytávek, které můžete mít i nemusíte. Jen se podívejte, co vám doma ještě chybí a co máte doma zbytečně a moc to nepoužíváte. Bazénové příslušenství jak se tomu říká je opravdu rozmanité a spadá do něj spousta věcí. Prvním, které si představíme je bazénový teploměr, který má v bazénu snad každý. Říká vám kolik má bazénová voda teplotu a jestli na jaře nebo v letních dnech máte ještě nějaký ten den počkat a nechat pracovat sluníčko nebo už je voda vhodná na koupání Někteří lidé mají rádi vodu studenější a někteří naopak mají rádi vodu chladnější, aby je v letních dnech trochu více osvěžila. To je na povaze člověka.

Bazénové příslušenství

Můžete mít sloupcový teploměr s plovákem, který vám bude plavat na hladině, nebo můžete mít digitální teploměr, či plochý bez plováku, který je přichycený pomocí tkaničky a je zcela pod vodní hladinou. Teploměry mohou mít vzhled nějakých zvířátek jako krokodýl nebo kačenka, ale můžete mít i klasický vzhled bez zvířat. Dalším příslušenstvím je bazénová plovák k rozpuštění bazénových tablet většinou v pevném skupenství. Jsou to plováky, do kterých se vloží tableta a ta se pohybuje po hladině bazénu a postupně se uvolňuje.

Bazénové příslušenství

K uvolnění se někdy používají i aktivátory a další chemie. Tento plovák slouží k údržbě bazénu. Dále doma většina lidí mí síťku na dlouhé tyčce a můžete mít buďto povrchovou nebo hlubinnou a liší se jen ve velikosti síťky. Jsou určeny k vylovení větších předmětů jako je listí, hmyz, který se v bazénu utopil anebo tráva a nečistoty, které se na vás nalepily. Další věcí jsou střechy anebo plachty. U střech je to jednoduší a lépe se vám i bazény ohřejí a nic vám do nich nenapadá, ale musíte kolem bazénu mít dostatečný prostor. Pak jsou tu plachty, které mohou být solární a taky vám pomohou s ohřevem vody díky slunečním paprskům. Jsou to skvělé věci, které zabrání nečistotám aby napadali do vody. Tak které máte doma?