Prožijte s námi léto v Českých Budějovicích


Některá města v České republice nepatří zrovna k výstavním zónám, kam by se turisté hrnuli a trávili tu třeba celé léto. Jde většinou o oblasti zaměřené na průmyslovou výrobu nebo těžbu nerostných surovin. Záměrně zde žádné město nespecifikujeme blíže, jistě si mnozí z vás vytvoří představu o tom, o jaká sídla se jedná.

plavecký stadion v Českých Budějovicích - Sokolský ostrov

Takováto místa ale obvykle nenajdete na jihu Čech. Jižní Čechy patří naopak k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším regionům naší země a možná, že si v této souvislosti také vybavíte píseň skupiny Plavci. Kde se mimo jiné zpívá: „…Jižní Čechy jsou kraj milý, rád to přiznávám, ten kraj lesů, vod a strání já v paměti už mám“.

České Budějovice

Srdcem Jižních Čech jsou České Budějovice a tam bychom vás nyní chtěli pozvat. Jestliže si uvolníte v letním období alespoň týden ze své dovolené a budete tu chtít prožít nezapomenutelné okamžiky, pak jste na správném místě. Nejprve se ubytujte na vhodném místě, doporučit bychom vám mohli penzion v Českých Budějovicích na okraji městského parku Stromovka, odkud je to jen kousek do historického městského jádra, ale zároveň tu máte potřebný klid. Až budete ubytovaní, nasedněte do auta nebo na jízdní kolo a vydejte se směrem proti proudu Vltavy do míst, kudy putují tisíce vodáků rok co rok, aby si tu užili krás nejoblíbenější řeky ve středu Evropy.

Co byste si neměli nechat ujít, je klášter Zlatá Koruna, zřícenina hradu Dívčí Kámen, Holubovské hadce, Křemžský potok, nejvyšší hora Blanského lesa Kleť a pochopitelně také dva zámecké klenoty tamní oblasti – Český Krumlov a Hlubokou nad Vltavou. Všechny tyto krásné historické a přírodní památky máte z českobudějovického centra jen pár kilometrů, a až si prohlédnete okolí horního toku Vltavy, můžete vaše další kroky nasměrovat na Třeboňsko. Tam se také jistě nebudete nudit, zvláště za slunečného a teplého letního počasí.