Zvýšení testosteronu není obtížné, musíte ale vědět, jak na to


Někteří muži pracně hledají metody a způsoby zvýšení testosteronu, přitom je to celkem jednoduché, ale jistou podmínkou je být obeznámen o tom, jak testosteron vzniká, a jaké mechanismy jeho tvorbu blokují. Testosteron je hormon, je to látka tělu přirozená a je zapotřebí k mnoha tělesným procesům a funkcím. Například k tvorbě svalové hmoty, k udržování síly a vitality, ale i dobré nálady a radosti ze života. Hormony v lidském těle nejsou stále ještě důkladně prozkoumány, ale co se poměrně s jistotu ví, je fakt, že tu musí mezi nimi panovat rovnováha. Ta ale bývá v praktickém životě velmi často narušována nevhodným životním stylem, a to zejména ve prospěch tvorby adrenalinu a kortizolu, tedy hormonů stresových.

působení stresu

Všimněte si například, jak jsou lidem rafinovaně podsouvány adrenalinové zážitky a sporty, pití energetických drinků a hektický životní styl, vázaný na výkon – to vše ovšem vede ke zvýšení produkce stresových hormonů v krevním oběhu, a pokud tento patologický stav chronického stresu trvá déle, může se objevit i adrenální únava nadledvinek, a to je již závažné onemocnění.

kořen ženšenu

Předcházet se tomu dá nejen vyhýbání se stresovým situacím, ale i užíváním vhodných bylinných přípravků, které zná lidstvo již tisíce let, a které jsou také odzkoušené na základě praxe stovek generací, co tu byly před námi. K těm velmi úspěšným a žádaným bylinkám patří například Ženšen, Ashwagandha, Kotvičník zemní nebo Maca peruánská, souhrnně se jim přezdívá „adaptogeny“, a to proto, že adaptují organismus na stres.

Adaptogeny udržují potřebnou hormonální rovnováhu a zvyšují tvorbu testosteronu, a to i u mužů v pokročilém věku. Tím pádem brzdí stárnutí a mohli bychom říci, že i omlazují. Přispívají k buněčné regeneraci a díky nim se také můžeme dožívat vyššího věku v plném zdraví. Chce to však také věnovat pozornost zdravému jídelníčku, vyvarovat se alkoholu, cigaretám, bílé mouce, bílému cukru, a omezit nevhodné masité výrobky.