Během stěhování nenechávejte svůj byt a své věci bez dozoru


Nezapomeňte během stěhování svůj byt chránit https://www.odnesto.cz/nezapomente-behem-stehovani-svuj-byt-chranit/. Můžete být nemile překvapeni, co se stane.

Zlodějíčci – být empatickou a milující bytostí, která ráda lidem pomáhá v nouzi, je samozřejmě chvályhodné a přirozené, ale buďme opatrní na své věci, protože rozhodně ne každý je empatický, srdečný a vstřícný. Buďte proto pozorní před různými nenechavci, kteří si mohou povšimnout, že se stěhujete, a využijí náhlého zmatku, kdy například necháte otevřené dveře od bytu, provázíte stěhováky ven na ulici, a mezitím vám do bytu někdo vnikne a ukradne třeba tašku s osobními věcmi, peněženkou a doklady. I kdybyste tam měli jen pět stovek, kvůli nimž se věšet nebudete, ztráta dokladů je větší patálie – musíte je nechat udělat znovu a trávit zas spoustu hodin na úřadech není žádný med.

bytový dům

Dávejte také pozor na vynášené předměty z bytu, pokud například stěhujete některé krabice s věcmi svépomocí a nakládáte je na přívěsný vozík nebo do kufru vašeho auta, neměli byste auto ani vozík nechávat bez dozoru, protože stačí jen deset sekund, a s vašimi věcmi v krabici někdo uhání po chodníku, načež zmizí z dohledu, a vy ani nevíte, kdo to byl a kde je.

řadové domy

Zvědavci – bránit si své soukromí před příliš zvědavými lidmi je také důležité, protože mohou o vás zjistit řadu informací a toho pak zneužít ve svůj prospěch. Pamatujte, že dnes je svět plný různých hrozeb, a kdo je naivní, může na své jednání doplatit. Někteří lidé mohou zjistit vaše údaje z dokladů, které necháte volně ležet na stole, mohou vám je i odcizit, mohou sondovat, proč se stěhujete a kam, kde budete pracovat, kam budou chodit vaše děti do školy atd.

Zabouchnuté dveře – to poslední, co by vám opravdu scházelo k neštěstí, je zabouchnout si dveře od bytu a mít klíče uvnitř. Toto se může při stěhování snadno přihodit, a proto si klíče zavěšujte na šňůrce na krk, anebo je mějte neustále u sebe v kapse. Rozhodně je nikam neodkládejte, protože v tom zmatku je tam můžete zapomenout.