Chcete zkusit kratom? Co od něj očekávat a na co si dát raději pozor?


Občas se každý z nás cítí špatně, bezradně, unaveně a bez energie. Je běžné, že pomoc hledáme v lékárně nebo saháme po bylinkách. A co kratom?

Chcete zkusit kratom? Co od něj očekávat a na co si dát raději pozor?

Kratom jako takový nebezpečný není, ale pokud se neužívá správně, dají se jeho účinky zneužít a to tak, že z bylinky se najednou stává droga. Každý se občas může cítit mizerně, nekoncentrovaně nebo unaveně, každý se občas potřebuje rozptýlit, každý si chce ulevit. Lépe, než jíst léky, je sáhnout po nějaké bylince. A mezi bylinky se specifickými vlastnostmi a se širokým spektrem účinku patří rozhodně i kratom. Pokud jste o něm někdy už slyšeli, víte, že jde o docela kontroverzní bylinku, která je v některých zemích světa dokonce zcela zakázána, jinde je k dostání třeba jen s receptem od lékaře, u nás lze koupit volně, ale to tedy zatím. Proč se o kratomu tolik mluví, co všechno umí a jak s ním zacházet?

bílý prášek a ruka

Když kratom má pomoci

Kratom je zcela přírodní, to ale nezaručuje, že jeho užívání je vždy bezpečné. V podstatě jde zejména o to, jakou dávku kratomu si dopřejete, jenže lidé rádi využívají účinků volně dostupných léčiv a nejinak je tomu třeba i v tomto případě. A co je kratom? Jde vlastně o bylinku, přírodního původu, která se ve formě tablet, sušených listů drcených nebo rozmělněných na prášek využívá na celou řadu potíží. Je to opioid, který lze zneužít, ale který navíc umí i pomoci. Pokud dodržíte správné dávkování, nic se vám nestane. V menší míře a u některých druhů lze využít toho, že po užití se budete lépe koncentrovat, více si zapamatujete, budete soustředění, takže skvělá věc, pokud se chcete učit třeba na zkoušku. Dále se využívá při nespavosti, při stavech psychické nepohody a podobně. Při zneužití lze dosáhnout zajímavých euforických stavů a vysoké dávky se proto nedoporučují.

zelený kratom

Kde ho můžete pořídit?

Kratom velkoobchod najdete především na internetu. Vždy ale nakupujte jen u ověřených prodejců, vybírejte kratom vysoké kvality. Je ho mnoho druhů, proto je třeba vybírat i podle toho, jaký účinek od něj očekáváte. Zda se chcete zklidnit nebo naopak jeho účinky chcete využít ke vzdělávání nebo lepší výkonnosti v práci. Na tom opravdu záleží a je v tom velký rozdíl.

Kde je kratom na prodej? V kamenných prodejnách je k dostání obvykle pouze ve specializovaných prodejnách a ty najdete jen v některých našich větších městech, je tedy mnohem lepší objednat si jej na internetu. Na internetu pak lze najít i konkrétní doporučení pro užívání, zkušenosti uživatelů můžete také brát v potaz. V nižších dávkách má kratom vždy jiný účinek, než při užívání dávek vyšších, na to je třeba vždy brát ohledy a nepřehánět to.