Co musíte udělat pro to, aby se kvalita vody v bazénu během sezóny neměnila?


Na kvalitu vody v bazénu má samozřejmě vliv mnoho faktorů. Aby byla bazénová voda nezávadná a čistá, je třeba se o to postarat vhodnými přípravky.

Co musíte udělat pro to, aby se kvalita vody v bazénu během sezóny neměnila?

Všichni ti, kteří mají zkušenosti s péčí o bazénovou vodu, jistě potvrdí, že to není žádná legrace. Někdy ani filtrace nezajistí po celou sezónu krásně čistou vodu, navíc vodu je vždy třeba pravidelně dezinfikovat, ne jenom čistit. K tomu, aby voda v bazénu neměnila svou kvalitu, a vy jste si tak mohli užívat koupání, je třeba používat vhodné prostředky na údržbu vody. Na co nezapomínat a co je naprostou nutností?

bazénová voda

Na čem závisí kvalita bazénové vody?

Určitě nestačí jen napustit bazén a pak se začít koupat. Je to v podstatě nikdy nekončící boj o to, aby voda byla čistá, nezávadná a nekazila se. Kvalita vody v bazénu závidí především na dobré a kvalitní filtraci, ta je nezbytná zejména v případě, že je bazén větší. Kromě filtrace je nutné odstraňovat pravidelně nečistoty i ručně nebo vysavačem, protože je jasné, že vítr do vody nanosí mnoho nečistot zvenčí. Pak jsou velice důležité prostředky pro údržbu bazénové vody. V tomto případě se každému samozřejmě vybaví chlor. Chlor se tradičně do vody v bazénech přidává právě proto, protože zničí všechny nečistoty, bakterie a ostatní věci, ve kterých se nikdo z nás koupat nechce. Každý plavec do vody přirozeně pouští pot, kousky kůže ale i zbytky krémů a podobně. Pokud voda obsahuje chlor, všechny tyto nečistoty jsou ničeny a voda je stále čistá a dezinfikovaná.

žena v bazénu

Použijte i chlor šok

Chlor šok https://www.chlorito.cz/chlor-sok slouží k tomu, aby se bazénová voda co nejrychleji srovnala. Může se totiž stát, že se kdykoliv během sezóny voda v bazénu náhle zhorší, opět na to může mít vliv více faktorů a stačí sebemenší zaváhání a voda v bazénu se dostane hodně pod normu kvality, kterou by měla mít. Chlor šok se využívá k tomu, aby byla hladina hodnoty chlóru v bazénu zase v normálu, a tím se kvalita bazénové vody zase zvedne. Mimo to se přípravek chlor šok používá i při úplných začátcích, kdy se tedy voda v bazénu teprve napouští čerstvá na začátku sezóny. Chlor se tak dostane do vody rychle a bazénová sezóna může odstartovat.