Existují univerzální návody k obsluze přehrávače Blu-ray?


Asi není třeba říkat, že technologie v posledních letech skutečně hodně pokročila. Máme stále nové a složitější přístroje, což platí i o přehrávačích videí. Dávno již jsou pryč doby, kdy do něj pouze stačilo vložit VHS kazetu. Dnešní typy jsou rozhodně uživatelsky mnohem náročnější.

To je také důvod, proč mnohdy potřebujeme návody k obsluze přehrávače Blu-ray, a to především v začátku, kdy vše nejprve musíme zapojit a nastavit. Pokud si kupujeme nový, pak to nebývá problém, neboť je vždy součástí balení. Co ale dělat v případě, kdy si pořídíme již použitý, a prodejce nám návod nedodá?

blu-ray přehrávač

V takové chvíli začneme uvažovat, zda neexistuje nějaký univerzální, který by platil na všechny Blu-ray přehrávače a který bychom si mohli například stáhnout z internetu. A není to špatná myšlenka, přeci jen bez ohledu na výrobce tyto přístroje dělají fakticky to samé. I jejich obsluha by tedy měla být podobná.

Skutečnost však ukazuje, že to až tak jednoduché není. Právě zde totiž přichází ke slovu již zmiňovaná složitost. Dnešní přístroje je potřeba nejen zapojit do televize, ale je potřeba je také správně nastavit, aby spolu dokázali komunikovat. A vzhledem k tomu, že každý firma má svůj vlastní systém, je jasné, že se bude u jednotlivých typů i modelů lišit.

disk blu-ray

Navíc je zde nutné vzít v úvahu i rychlé zastarávání technologií. Ty starší Blu-ray přehrávače se nastavovaly naprosto jinak než ty moderní. To v podstatě znamená, že není v lidských silách vytvořit nějaký univerzální postup. To samozřejmě výrobcům vyhovuje, neboť to znamená, že si lidé raději koupí nový přístroj, než ten z druhé ruky. Díky tomu budou mít i vyšší zisk, a to jim jde v první řadě. Ne vše je však ztraceno.

I přes veškeré rozdíly jsou si tyto přístroje ve svém důsledku relativně podobné, alespoň v základním ovládání a značení jednotlivých funkcí – například spuštění přehrávání vždy znázorňuje šipka, zatímco zastavení čtverec. A od toho se můžeme odrazit.