Jak pomoci naší planetě.


Naše planeta, na které žijeme je zahlcena spoustu odpady. Bohužel jsme to my lidé, kteří tuhle krásnou planetu ničíme. Je spousta organizací, které chtějí lepší budoucnost a vymýšlí různé programy bez odpadů. Ale těch lidé je opravdu spíše menši, než většina. Věděli jste, že do takových programů se zapojují třeba i velké, celosvětové firmy, které se snaží pomoci k čistějšímu ovzduší a planety. Dokonce se zapojily i velké a malé podniky, kterým to není lhostejné. A když se zapojí i lidé, tak bychom se tu mohli mít ještě lépe. Přeci jenom tady žijeme, vyrůstají tady naše děti, žijí tady zvířata.

země

Tak proč si ničit domov odpadky a smogem. Zamysleli jste se někdy nad tím, že byste taky byli nápomocní? Jistě že se můžete zapojit. Stačí jen maličkost. Taková maličkost, když třídíte odpad. Třídění odpadu je taky velmi důležité. Máme kontejnery, kde odpad roztřídíme a ten se pak ekologicky zlikviduje. Když dopijete vodu v petlahvy, tak vám zabere 3 minuty jí sešlápnout a hodit do žlutého pytle na plast. Nemám pravdu? A tak je to i s obaly. Ekologické obaly jsou skvělá věc. Jsou opakovatelně používaná. Mají rozsáhlé možnosti použití.

země

Tak že jsou díky tomu šetrnější k životnímu prostředí a naše planete není tak moc zatěžována. Kdyby tyhle ekologické obaly používali opravdu všichni, tak by to bylo naprosto skvělé. Ale bohužel opak je pravdou a lidé raději zůstávají u běžných obalů, které se rozkládají klidně i několik let. Naštěstí tu jsou lidé, kterým to není lhostejné a snaží se ekologické obaly používat anebo aspoň jinýma obaly neplýtvat. Pokud i vy se chcete připojit https://www.zive.cz/poradna/nejde-mi-pripojit-mobil-k-pc/sc-20-cq-609622/default.aspx%3Fconsultanswers%3D1 a udělat změnu, která pomůže planetě, tak byste si měli něco o obalech zjistit. A klidně můžete zasvětit i vaši rodinu, kamarády, známe. Udělej me něco pro svůj domov. Ať nám ta naše planeta vydrží co nejdéle a odpad se tak nehromadí.