Kdo za vás umyje okna


Blíží se Vánoce a spolu s nimi i obvyklé období předvánočního úklidu. Hospodyňky mají napilno a pokud zrovna nepečou cukroví, pečlivě třídí věci ve skříních, utírají prach, využívají leštěnky na nábytek, cídí spotřebiče a umývají obklady v koupelnách až tak, že se z nich pomyslně kouří. Toto vše je sice náročné, ale jakmile dojde na umývání oken, je zle. V přízemním bytě o nic nejde, tam otevřete okno dokořán a i kdybyste z něj vypadli na chodník, tak se tu jen svalíte v parakotoulu a s úsměvem pokračujete v další práci. Jenže takový parakotoul z osmého patra již úsměvný nebude.

mytí oken

Mytí oken patří k nejnebezpečnějším činnostem ve výškových budovách, a to z několika důvodů:

Vratké štafle – profesionální úklidová firma nikdy nedopustí pracovat na vratké židli nebo štaflích. Jestliže nemáte spolehlivé vybavení, raději se sami do mytí oken nepouštějte.

výškové práce

Podceňované těžiště těla – můžete mít perfektní vybavení a důkladné zabezpečení, přesto se pádu z okna nevyhnete. Co si řada z vás neuvědomuje, je nebezpečí, které vyplývá z podceňování polohy těla při výškových pracích. A zvláště u mytí oken jde o různé předklony, úklony, záklony a každý prudší pohyb může převážit těžiště těla na špatnou stranu.

Kluzká obuv – kdo se chystá umývat okna v korkových pantoflích, zadělává si na problém. Potřebujete tu pevnou obuv s neklouzavou podrážkou. Někdy dokonce lidé zakopnou o koberec a padají z okna v docela kuriózní situaci. Jestliže zadáte mytí oken a úklidové práce v Ostravě TN úklid odborníkům, nemusíte mít obavy, že by si s tímto neporadili.

Neopatrnost – představte si, že vám někdo zavolá na mobil, který máte v kapse v okamžiku, kdy jste na štaflích, zády k okennímu parapetu, a namísto soustředění na práci telefon zvednete, převážíte se, zavrávoráte, a jste venku. Jen chvilička stačí k tomu být nebožtíkem. Profesionálové si na toto dávají pozor a máte-li tendenci být nepozorní a nesoustředění, kdy vás něco nebo někdo rozptyluje (a nemusí to být zrovna kvůli telefonování), svěřte práci raději jim.