Profesionální úklid bytových domů se může týkat i vás


Shodnout se na podmínkách úklidu společných prostor v bytových domech není jen tak. Předpokládá se totiž, že jsou všichni lidé rozumní, a že přistoupí na takové podmínky, které nebudou nikoho upřednostňovat, a každý ponese zhruba stejný díl odpovědnosti. Jenže ne každý člověk je nabitý pozitivními vlastnostmi, mezi námi je řada sobeckých a vypočítavých jedinců, kteří se snaží z jakékoli situace nějak profitovat. Mít navrch, mít protekci a samé výhody.

bytový dům

Setkání s takovou osobou někde na úřadě nebo venku na ulici je jistě nepříjemné, ale nakonec mávnete rukou a řeknete si: „Ty jsi ale chudák, ještě, že tě nemám doma“. Jenže co když se takový „chudák“ nastěhuje k vám do domu a začne tu vytvářet pro ostatní peklo. Na žádnou dohodu nepřistupuje a rozhodně s ním nepočítejte, že bude vytírat schodiště a uklízet vstupní vestibul. Možná, že jej ještě zašpiní svými zablácenými teniskami a svede to na někoho jiného.

Pro tyto případy jsou tu profesionální úklidové firmy, které řeší úklid bytových domů na základě dohody s majiteli bytů odhlasované na domovní schůzi. Jakmile je hlasování skončeno, firma nastupuje dle dohodnutého termínu a podmínek a provádí úklidové práce ve společných prostorách za poplatek, který se hradí z bytového (domovního) fondu. Tím vám zároveň odpadne kontakt s problematickým jedincem a můžete jej v podstatě ignorovat a komunikovat s ním jen s ohledem na platby, které do domovního fondu buď uhradil, anebo neuhradil.

panelový dům

Proč si ztrpčovat život s někým, kdo vám nestojí za pozornost, ostatně, v životě se docela často stává, že kdo je sobeckým ignorantem, dostane se někdy v budoucnu do situace, kdy paradoxně sám potřebuje výpomoc od někoho, koho předtím ponížil a zesměšnil. Životní cesty a osudy, které si sami volíme a vybíráme, jsou mnohdy tak spletité, že se vyplácí jednat s každým férově a poctivě.