Když je o peníze nouze


My lidé potřebujeme každou chvíli na něco peníze. Tu si potřebujeme něco koupit, tu stojíme o nějakou službu, a když se nám to nenabízí bezplatně, musíme prostě zalovit v peněžence. Jenže co když někdo zaloví v peněžence a zjistí, že tato zeje prázdnotou? Že v ní je tolik jako na účtu dotyčného člověka, tedy nic? Nebo už skoro nic?

To není nic příjemného. Ale bohužel se to stává. A není to nijak ojedinělá situace. Podobný problém může postihnout kdekoho z nás. I vás nebo mě.

dvě mince

Zkrátka a dobře na nás někdy dolehnou finanční problémy. A je pak jenom na nás, abychom takovou situaci zvládli, tedy abychom přišli někde k dalším penězům. Což se pochopitelně snadno řekne, ale zařídit to už tak snadné rozhodně není. To je spíš problém, jenž se zdá být někdy i vysloveně nezvládnutelný. Ale zvládnout by se měl. Protože život bez peněz není žádný život. To je jenom živoření.

Když nám peníze dojdou, musíme prostě odněkud sehnat další. A když se nám je nepodaří vydělat, co zbývá? Ano, už jenom půjčka.

jedna mince

Ale když ono je to i s těmi půjčkami poměrně všelijaké. Nabízejí nám je všude možně, ale pokud si někde zažádáme, nemáme jistotu, že dostaneme to, co bychom si přáli. Někdy nám třeba v bance řeknou, že nám zkrátka nevyhoví. Inu, máme prý příliš nízké příjmy nebo nejsou dokonalé naše registry dlužníků, a tak nám nelze vyhovět.

A na co se můžeme spolehnout potom? Možná aspoň na to, že nám prokáže dobrou službu americká nebankovní hypotéka, u níž se žadatelé a jejich situace vlastně nijak složitě neprověřují. Tady dá prostě člověk jako záruku všanc svoji nemovitost a je to. Pak už totiž nic nebrání tomu, aby tu takto ručícímu zájemci vyhověli. A to dokonce za optimálních podmínek, a to ať už jde o výši půjčené částky, úroky, délku splácení a podobně. A to je přece něco, co by si mnozí z nás neměli nechat ve finanční tísni ujít.