Koloběh


Skloňuje se to v médiích čím dál více, znečištění planety, následné oteplování a změna klimatu, všechno to jsou vesměs nedobré informace, ale jestliže začneme trochu něco dělat především ze začátku od sebe, snad se lidstvo ještě stihne vydat na dobrou cestu. Začněte maličkatými krůčky, omezte plasty, průmyslově zpracované jídlo, začněte nakupovat z druhé ruky a dejte šanci věcem, aby se dostaly do dalšího koloběhu a nemusely se tak vyrábět nové a nové, čímž bude znečištění dále stoupat. A nakupujte tak i oblečení, které by pak úplně zbytečně končilo ve spalovnách. Vždyť se dnes dá nejrůzněji přešít do moderní podoby nebo se dají sehnat i nadčasové kousky, které vám vydrží v šatníku léta.

recyklace

Není potřeba, se za nakupování v sekáčích v dnešní době stydět, ba naopak. Ještě, když tam najdete skutečně kvalitní kousky, které třeba ještě nikdo ani nenosil. Není to stigma, naopak, můžete být na sebe pyšní. Zejména můžete nakupovat nejenom pro sebe, ale třeba hlavně také pro vaše děti, které mají tendenci stejně věci trochu poničit, tak proč jim je nekoupit za lepší cenu s vidinou toho, že daná věc bude opravdu použitá několikrát, než dojde ke svému konci.

obleceni

Nemáte ale čas chodit po sekáčích a hrabat se ve věcech, přehrabovat a hledat? Vůbec nevadí, protože spousta jich se po koronavirové době přesunula na internet. Příkladem je i taková Semoda, což je nejenom dámský second hand, ale mají oblečení samozřejmě i pro pány a děti. Tady si opravdu vyberete, a navíc tam mají spoustu kousků, které jsou jen rozbalené, a přitom úplně nové! Potřebujete nové pyžamo, halenku do práce nebo pro vaše děti mikinu či tričko? Není problém, tady si skutečně vyberete. Jak letní, tak zimní kousky. Ušetříte peněženku a navíc i životní prostředí, a to se skutečně dnes cení. Když si ještě uvědomíte, že tím ovlivňujete i budoucnost vašich dětí, možná vás to ještě více inspiruje.