Pro menstruaci bez stresu


Většina žen během menstruace používá vložky nebo tampony. Problém je u tamponů ten, že z nich v těle zůstávají umělá vlákna, ze kterých jsou vyrobeny. Kvůli tomu mohou vznikat záněty. Co se týče tamponů, je u nich prokázaná souvislost s bolestmi břicha. Tělo nečasto odmítá, a neumí na ně reagovat jinak než bolestmi, a v horším případě syndromem toxického šoku, který je životu nebezpečný. Přesto řada žen netuší že jim tampony škodí. Mnohem lepší jsou ekologické menstruační pomůcky, mezi které se řadí kalíšek a kalhotky. Kalíšek funguje podobně jako tampon, ale tělo jej většinou snáší daleko lépe. Je vyrobený ze silikonu, takže je zcela zdravotně nezávadný.

vložky a tampony

Snadno se udržuje – stačí jej opláchnout a potom vyvařit. Mnohé kalíšky se prodávají se speciální nádobou, pomocí které jej vyvaříte třeba v mikrovlnné troubě. Část žen přechází na menstruační kalhotky, které podobně jako kalíšek vydrží daleko déle než jen pár měsíců. Koupíte je jednou a pak vám budou složit opravdu dlouho. Kalhotky jsou vyrobené ze savých materiálů, aby ženě poskytly potřebnou ochranu po celou dobu menstruace. Vyrábíme kalhotky na běžné nošení, ale i na noc. Nemusíte se bát, kalhotky vás ochrání před protečením po celou dobu menstruace – i během sportu.

žena v prádle

Nemusíte se omezovat, protože kalhotky jsou zcela zdravotně nezávadné, a břicho vás z nich rozhodně bolet nebude. Naše kalhotky si můžete vybrat na našem e-shopu, kde najdete i blog. Na něm se dozvíte spoustu zajímavostí a tipů, jak se starat o kalhotky nebo jak vybrat správný typ a velikost. Kalhotky jsou velmi pohodlně a diskrétní, takže se nemusíte bát nehody nebo toho, že by někdo poznal že je nosíte. Šijeme běžné kalhotky, kalhotky s vysokým pasem, ale i tanga nebo brazilky, a to ve více barvách. Vyrábíme dokonce i krajkové kalhotky, ve kterých se budete cítit skvěle.