Proteinová strava pro vaše svaly


K budování svalstva je potřeba několik věcí. Vhodné stravování, pravidelný pohyb, a případně i nějaké ty doplňky stravy. Jedním z takových, který vám může pomoci k lepším svalům, je třeba ibutamoren. Pokud se ale zaměříme na stravování, měli bychom se soustředit hlavně na proteinové potraviny. Nejenom živočišné proteiny, ale i ty rostlinné jsou nedílnou součástí zdravého stravování, a jídelníčku pro budování svalů. Proteinové potraviny obsahují nejenom bílkoviny, ale také vitamíny a minerály. Každý den se snažit přijmout alespoň nějaké potraviny obsahující bílkoviny.

ořechy

Výhody rostlinných bílkovin jsou v tom, že obsahují více vlákniny, ale také méně nasycených tuků než živočišné zdroje bílkovin. To je prospěšné pro vaše srdce. Pokud chcete doplnit bílkoviny, zvolte potraviny jako vejce, libové maso, drůbeží maso, zvěřinu. Bílkoviny dále najdete v oříšcích, jako jsou mandle, arašídy, kešu ořechy nebo pekanové ořechy, a také v semenech, což jsou třeba slunečnicová semínka. Dobrým zdrojem bílkovin jsou také ořechová másla. Nezapomeňte ale, že u ořechů je nutné, aby byly bez přidaných cukrů, tuků, jako jsou různé oleje z pražení a také cukry. Dalším skvělým zdrojem bílkovin jsou ryby a korýši. Losos, tuňák, sardinky, makrela, pstruh, krevety a podobně.

jogurt

Můžete je konzumovat buď v čerstvé podobě, anebo jsou skvělým zdrojem bílkovin i ryby v konzervách. Zdravým zdrojem jsou také nízkotučné mléčné výrobky, což je třeba mléko, bílé jogurty, tvaroh, Cottage nebo sýr s nízkým obsahem tuku a sodíku. Výrobky by měly být opět neslazené a nízkotučné. Z rostlinných zdrojů jsou výborné luštěniny. Fazole, hrách, čočka, cizrna a podobně. Další rostlinné zdroje, které fungují jako zdroj bílkovin je tofu, seitan nebo sójové nápoje. Při přípravě jídel odstraňte přebytečný tuk. Tuk je nositelem chuti, proto musíte chuť vybalancovat například čerstvými bylinkami.