Dodávka jako pohotovostní vůz na dovolené


Někteří lidé tráví svou dovolenou velmi svérázným způsobem. Například ti, co si postaví stan v autokempu a jsou tu celý týden přítomni na jednom místě. Pobyt v přírodě je jistě úžasný, načerpají tu spoustu energie a v poklidném prostředí se organismus rychleji a lépe regeneruje, ostatně, k čemu jinému bychom si také měli brát dovolenou, než k důkladnému odpočinku a nabírání sil.

přepravní dodávka

Jenže po určité době se vám prostředí může omrzet a zatoužíte vyrazit někam na výlet. Stan ponecháte v kempu postavený a vydáte se autem k zámeckému areálu nedaleko odtud, anebo vás napadne projet se na kole po trase, která je sice vzdálenější, ale s autem bude lépe dostupná. Jestliže máte ovšem pouze vozidlo osobní, s běžným nákladovým prostorem typu sedanu či kombíku, musíte mít s sebou i nosič kol, a navíc je zavazadlový prostor vozu poměrně malý. A kam uložíte všechny vaše věci z kempu, přece je nenecháte uvnitř stanu, když jej opouštíte na celý den?

dodávka v kempu

Máme lepší nápad, pronájem vozidla z půjčovny dodávek v Praze. Dodávka pojme jak jízdní kola, tak i všechna vaše cestovní zavazadla a věci uvnitř stanu. Tím pádem si všechno sbalíte a v kempu zůstane jen prázdný stan. Krádeží velkého stanu se nikdo zřejmě zabývat nebude, to by bylo příliš nápadné, a pokud se bude chtít zmocnit vašich věcí, bude mít prostě smůlu.

Dodávka je výhodná jako pohotovostní vozidlo pro mnoho typů pobytů v přírodě, poslouží horolezcům, pěším turistům, cykloturistům i vodákům. A jestliže vůz disponuje tažným zařízením, lze tímto způsobem přepravovat i velká břemena,, například kánoe, kajaky či rafty pro splouvání říčních toků. K řízení dodávky potřebujete jen řidičské oprávnění skupiny B a není nutný řidičský průkaz C pro nákladní automobily, přitom mají některé dodávky tak velký nákladový prostor, že se v jistém slova smyslu nákladním automobilům podobají.