Stále ho čistíte?


Na koberce jsme zvyklí
Koberec najdeme nejen v soukromých prostorách, ale i v halách hotelů nebo v obchodech. Jsou dobré v tom, že tlumí chůzi takže provoz na daném místě je tišší, a také podlaha s kobercem vypadá daleko lépe. Jenže problém bývá jeho údržba. Zejména na místech kde se pohybuje více lidí je potřeba počítat s tím, že koberce budou rychle a více špinavé než ty, které máme doma. Nicméně ani naše domácí koberce nemusí být v dobré kondici. Stačí mít doma zvířata nebo malé děti, a mít málo času na údržbu koberce. Potom je problém koberec mít čistý, protože jeho čištění není jednoduchá věc.

vysavač koberec

Jak koberec nečistit?
Každý už doma určitě zkoušel vzít kartáč, nějaký přípravek tak koberce a drhnout koberec všemi směry. Problém je, že na některé koberce je takový postup doslova nevhodný. Tkanina se nevhodnou chemií může snadno poškodit, stejně jako ho může poškodit silné drhnutí kartáčem. Dnes existuje lepší způsob, který váš koberec zbaví prachu a nečistot, a to relativně snadno. Tipoval na koberce je nejlepší péče, jakou kobercům, potahům a čalouněné můžete dopřát. Pokud jej nevyužijete natolik abyste si ho šli koupit, je lepší si ho pravidelně půjčovat.

mytí koberce

A když jsou velké
Spousta firem má v kancelářích koberce, které se musí alespoň občas vyčistit. Vždycky záleží na tom, jestli se na koberci chodí v botách zvenku a nebo jestli jen čistou obuví. Čím více je koberec znečištěný, tím je důležitější pravidelná údržba. Je lepší nenechat čištění na poslední chvíli. Pravidelné luxování by mělo být naprostou samozřejmostí, protože díky tomu se bude špína z vlasů dostávat snáz. Zejména u velkých ploch je potřeba si objednat strojní čištění koberců https://www.wismont-cisteni.cz/
, díky kterému budou všechny koberce zase jako nové. Naši zaměstnanci ví jaký stroj a jakou chemii použít, takže se postaráme nejen o obyčejné koberce v kanceláři, ale i o ty, které máte doma.