Jemný materiál


Máte rádi látky a vyznáte se v látkách? Rádi vyšíváte nebo šijete a děláte něco manuálně? Pokud ano, tak určitě se vám tento článek bude hodit. Já také patřím k těm lidem, kteří moc rádi něco dělají manuálně. Kteří třeba něco rádi vyrábí, třeba i z provázku nebo z kuliček, sušených květů, to je úplně jedno, hlavně aby lidé něco dělali. Já například také moc ráda šiji anebo také mám kvalitní lepidlo, které je právě na textil. Vyrábím oblečení hlavně pro panenky anebo takhle na kostýmy pro děti. Také se mi líbí, že je opravdu hodně materiálů, se kterým mohu pracovat, mám třeba také šusťákovinu nebo riflovinu a v neposlední době velice populární samet a také satén.

Krásný barevný satén.

Satén je opravdu kvalitní materiál, je takový luxusní a velice jemný. Můžete mít umělý satén anebo také přírodní satén. Záleží už na vás, pro co se rozhodnete a co pro vás bude finančně výhodnější. Je jasné, že opravdu ten nejkvalitnější přírodní satén vyjde na více peněz než nějaký umělý satén. Tohle mě ale nevadí. Já pracuji se dvěma variantami. Jednou mi paní donesla právě z metráže opravdu kvalitní perfektní satén. Byl takový starorůžový a mě úplně bylo škoda z toho něco dělat.

Růžová saténová mašle.

Nejraději bych to dala někam do výlohy, jenom aby se na to lidé koukali. A kochali se kvalitním saténem. A paní z toho chtěla udělat šátky. Samozřejmě, že jsem udělala všechno podle jejího přání. Byla jsem ráda, že paní byla opravdu nadšená. Měla jsem krásně všechno zarovnané. Rohy byly u šátků velice pěkně udělané a paní mi mou práci pochválila. A řeknu vám, že práce se saténem je docela opravdu hodně náročná než třeba s plenkovinou, anebo s obyčejnou bavlnou. S bavlnou se pracuje jednoduše, ale když máte v ruce něco opravdu tenkého a jemného a kvalitního, tak někdo má dokonce strach i na tohle sáhnout. A že pracuji se saténem? Ano, už jsem na to zvyklá.